Online iskolanyitogató 7. rész

A leendő tanítónénik bemutatkozása

Jenei Réka (1.a)

Jenei Réka vagyok, 1999 – ben végeztem a békéscsabai Tanítóképző Főiskolán, és közel 20 éve dolgozom a „Zöld Iskolában” tanítóként és osztályfőnökként. Szeretem  iskolánk nyitott, barátságos légkörét, amely nyugodt, biztonságos környezetet nyújt mindenki számára.

Pedagógusként és szülőként is (1 gimnazista és 2 általános iskolás gyermekem van) látom, hogy az iskolakezdés nagy mérföldkő a családok életében. Igyekszem mindent megtenni annak érdekében, hogy zökkenőmentesen történjen az óvoda és iskola közötti átmenet, életkori sajátosságaiknak megfelelő módszerekkel, játékosan tanuljanak és örömmel ismerkedjenek meg a betűk, számok világával a gyerekek. Elengedhetetlennek tartom a szülőkkel való jó együttműködést, ami megalapozza a kiegyensúlyozott iskolai éveket.

Szeretek tanítani, gyerekekkel foglalkozni, megtanítani őket olyan dolgokra, amelyeket eddig nem tudtak.

Jelenleg negyedikes az osztályom, akiket elsős koruk óta tanítok. Célom a négy év során, hogy a rám bízott gyerekek tehetségét minél inkább gondozzam, a lemaradó, nehezen haladó gyerekeket pedig támogassam, segítsem.

Fő célom, hogy a tanítványaim biztos alapokra tegyenek szert. A jövőben is a fegyelmezett, következetes, szeretetteljes munkára építek.

Az oktatás mellett nagyon fontos feladatnak tartom a nevelést is. Napjainkban különösen fontosnak tartom a korlátok, szabályok, pontos meghatározását és betartását, melyek a gyerekek számára biztonságot nyújtó kapaszkodók is egyben.
Izgatottan várom a következő tanévet, hogy megismerhessem az új elsősöket!

Lapuné Jakab Julianna (1.b)

Pedagógiai hitvallásom:

 „Pedagógusnak  lenni  azt  jelenti,  hogy  végtelen  kíváncsisággal,  türelemmel, kitartással bátorítod a gyermeket, segíted, hogy merjen, akarjon  kibomlani,  kinyílni,  mint  egy  csoda,  hogy  felszínre  kerüljön,  közkinccsé váljon a szívében rejtett érték. „

A Zsámbéki Tanítóképző Főiskolán 1990-ben szereztem általános iskolai tanítói oklevelet.

A 2021-2022-es tanév lesz a 31. tanév, amelyet mint pedagógus kezdek. A Tiszaföldvári Kossuth Lajos Általános Iskolában 25. éve tanítok.

Most negyedikeseim vannak, nagyon szeretem őket. Magyar nyelv és irodalmat, környezetismeretet, rajzot technikát és erkölcstant tanítok nekik. Nagyon jó osztályközösségünk van, büszkék egymás sikereire, együtt élik meg a kudarcaikat is. Szeretettel fordulnak egymáshoz, próbálják a véleményüket úgy megmondani, hogy ne bántsák meg a másikat.

Ötödik éve tanítom a magyar nyelv és irodalom tantárgyat a 5. a osztályban. Nagyon jó képességű osztály, kíváncsiak, fogékonyak az új dolgokra, ismeretekre.

A két osztályban több tanulót készítek fel szavaló- ill. mesemondóversenyekre, szép eredményeket értek már el. Városi ünnepségeken lépnek fel versekkel és mesékkel.

Szeretek új módszereket kipróbálni, szerintem nem szégyen mások jó gyakorlatát átvenni, ha én is jónak tartom azt.  Muszáj mindig szakmailag megújulnunk, mert a jövő nemzedéke ezt kívánja tőlünk. Törekszem az életkori, az egyéni és a csoportsajátosságoknak megfelelő, aktivitást, differenciálást elősegítő tanulási tanítási stratégiák, módszerek alkalmazására. Értékelési módszereim és eszközeim kiválasztásával szeretném pozitívan befolyásolni tanulóim személyiség fejlesztését, önértékelési képességük kialakítását.

A továbbiakban célom, hogy tanítványaimat legnagyobb mértékben tudjam fejleszteni, megtalálni azt a pedagógiai módszert amellyel a legjobb eredményt tudom elérni és a legtöbb tudást tudom átadni nekik. Szeretném  ha  optimista, önzetlen és boldog emberek lennének akik elfogadják és segítik egymást.

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük