2018/19. 2. félév Tantárgyi megsegítés 2.

EFOP 3.1.8-17-2017-00197

A fejlesztő órákat a 7.-8. évfolyamon tanuló tanulóknak tartottam meg heti egy órában. A témakörök a természetismeret tantárgy témáiból álltak össze.

Célok: a természetismeret tantárgy fejlesztési célja az órán résztvevő diákok természet iránti érdeklődésének felkeltése. Olyan gyerekek nevelése, akik nyitottak a világra, felismerik a problémákat, keresik a jelenségek okait, képesek kérdéseket megfogalmazni, és életkorunknak megfelelő válaszokat találni a felvetődött kérdésekre.

Feladatok: elvárható, hogy egyre biztosabban igazodjanak el közvetlen, majd további környezetükben, a megismerhető természeti, környezeti jelenségek és folyamatok körében.

Fejlesztési követelmények: az ismeretek elsajátításával egyben fejlődjön a gyerekek beszéd és kifejezőkészsége, logikai készsége, valamint térkép, képolvasási és rajzolási készsége.

Az órán résztvevők ismerjék a világtájakat, tudják azokat a szabadban és a térképen is azonosítani. Ismerjék Magyarország elhelyezkedését Európában és a Földön. Ismerjék fel a legfontosabb felszínformákat, valamint hazánk nagytájainak legfontosabb jellegzetességeit. Ismerjék fel természetben fellelhető napszakos-évszakos ciklusokat, és azok jelentőségét. Ismerjék meg környezetünkben előforduló legfontosabb anyagfajtákat például: víz, talaj, levegő, és azok legfőbb tulajdonságait.

Összegezve: a természetismeret fejlesztő óra során elsajátított ismeretek, mind a gondolkodási képességek, biztos alapokat kell teremtsenek a később belépő természettudományi tantárgyak elsajátításához.

Szakmai megvalósító: Kozák Katalin

Tiszaföldvár, 2019. június 15.

Szakmai megvalósító: Hunya Krisztina

tt6

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük